Cereskallarımız ile tüm özellikleri aynı olup, Monoray gövde 360§ derece döner ve tüm alanı tarayabilir.

1-Kaldırma Sistemi

a - Redüktör planet tip olup dişliler Ç 862 - Ç 4140 malzemeden imal edilmiştir. Dişliler rulman yataklı ve sistem kapalı tip yağlamalıdır. Imalât normu DIN 3960 ve DIN 120' dir.
b - Kaldırma tamburu St.37 saç kaynak konstruksiyon olup kullanılan halat çapına uygun olarak dis çapi ve et kalinliklari seçilmistir. Kullanilan norm DIN 150 ' dir.
c - Kanca bloku DIN 15410 ' a uygun olup, halat makaraları rulman yataklıdır ve muhafaza içine alınmıştır. Kanca, dövme çelik olarak imal edilmiştir ve ekseni etrafında 360 derece dönebilen büte rulmanlıdır. Ayni zamanda kancadan halat çıkmasinı önleyen yaylı kilit sistemi mevcuttur. Kullanılan norm DIN 655 ve DIN 687 ' dir.

2-Ceraskal Yürüş sistemi

Yürüyüş tekerlekleri rulmanlı olup NPI' de yürüyecek şekilde omuzlu tip torna edilmiştir. Frenli motorlar, flanşlı alın dişlili tip redüktör ile sistem tahrik edilir.

3-Elektrik ve Limit sistemi

Kumanda panosunda üç faz için w.otomat sigorta ve motorlar için gerekli kontaktörler mevcuttur. Sistemin kumandası askılı puşbuton sistemi iledir. Kaldırma sisteminde indirme ve kaldırma mesafelerini tel halat klavuzu ile ayarlayan bir limit mevcuttur